Aenigmata Latina

Pannon versenyjátékok 2021/2022
#KOMMUNIKÁCIÓ #ÓKOR #VIDD HÍRÉT!

Aenigmata Latina

Pannon versenyjátékok 2021/2022
#KOMMUNIKÁCIÓ #ÓKOR #VIDD HÍRÉT!

Aenigmata Latina
Pannon versenyjátékok 2021/2022
#KOMMUNIKÁCIÓ #ÓKOR #VIDD HÍRÉT!

Az Aenigmata Latina egyéni verseny, amelyben a latin nyelvet tanuló felső tagozatos és középiskolás diákok fordítási készségüket és a fordított szöveghez kapcsolódó képek és feladatok révén az ókorral kapcsolatos ismereteiket mérhetik össze két kategóriában (minores és maiores).

→ Bővebb információ és GYIK

2022 – 03 – 25

EREDMÉNYHIRDETÉS

a 2021/2022-es Pannon Versenyjátékok
Aenigmata Latina versenykategóriájában

Minden versenyzőnek és felkészítő tanárnak gratulálunk és szeretettel várjuk a májusi díjátadón!

A kategória minden döntőse oklevelet kap, az első hat helyezettet ajándékkal jutalmazzuk. Az ünnepélyes díjátadóra 2022. május 21-én szombaton 14:00 órakor kerül sor Pécsen, a 14. Magyar Ókortudományi Konferencia záródélutánján a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának aulájában. 

MINORES

HELYEZÉSVERSENYZŐISKOLAFELKÉSZÍTŐ TANÁRPONT
1Gazdag FerencBudapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumPéli Ágota72
2Balogh LiliBerzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestJuhászné Székely Judit71
3Ferletyák KyraII. Rákóczi Ferenc Gimnázium, BudapestSzedenik Enikő70
4Füredi TamaraNémeth László Gimnázium, BudapestNémethné Salamon Ágnes65
4Jánics RichárdCiszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, PécsLászló Levente65
5Szabó DánielNémeth László Gimnázium, BudapestNémethné Salamon Ágnes64
6Pap TamásBudapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumPéli Ágota63
7Széll BotondELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium, BudapestPejtsik Júlia és Nagy Piroska62
8Barkó Zora BorbálaELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium, BudapestPejtsik Júlia és Nagy Piroska61
8Ferencz JankaKecskeméti Piarista GimnáziumSipőcz Brigitta61
9Kiss-Ferenczy BíborkaJedlik Ányos Gimnázium, BudapestBérczesné Sidó Andrea59
10Gulán ViktóriaBerzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestJuhászné Székely Judit57
11Bősz HellaBerzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestJuhászné Székely Judit55

MAIORES

HELYEZÉSVERSENYZŐISKOLAFELKÉSZÍTŐ TANÁRPONT
1Scheiling ÁdámELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium, BudapestJankovics László77
2Takács PannaKaposvári Munkácsy Mihály GimnáziumKovács Zsoltné74
3Tallér JolánPatrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, BudapestGazdag Gyöngyi73
4Kun LenkeBudapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumPéli Ágota72
4Tar LiliánaBudapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumPéli Ágota72
5Miczki JázminVII. Kerületi Madách Imre Gimnázium, BudapestLaczkó Eszter70
6Boldizsár BenedekBudapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumPéli Ágota69
6Sebestyén NoémiSzekszárdi Garay János GimnáziumDr. Gesztesi Enikő69
7Hidy HangaBerzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestJuhászné Székely Judit59
8Horányi RózaKodály Zoltán Magyar Kórusiskola, BudapestBognár Zsuzsanna58
9Kuti Lilla SzabinaBerzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestJuhászné Székely Judit56
10Gáncs LiliPaksi Vak Bottyán GimnáziumHermánné Tóthegyi Judit54
10Kovács MártonNémeth László Gimnázium, BudapestNémethné Salamon Ágnes54
11Babos RékaSzekszárdi Garay János GimnáziumDr. Gesztesi Enikő50
12Böcskei ZsófiaBudapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumPéli Ágota45
13Markos György JózsefBerzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestJuhászné Székely Judit26
2022 – 02 – 28

Az országos döntő feladatai és megoldásai

A 2021/2022-es Pannon Versenyjátékok latin fordítási versenye, az Aenigmata Latina döntőjének feladatsorai és megoldókulcsai az alábbi linkekről tölthetők le.

A verseny végeredményét 2022. március 25-én tesszük közzé ezen az oldalon.

2022 – 01 – 14

Az Aenigmata Latina versenykategóriák döntősei

Kedves Versenyzők!
Megszülettek a 2021/2022-es Pannon Versenyjátékok Aenigmata Latina kategóriáinak (minores és maiores) eredményei. Mindkét tudásszinten a maximális 70 pontból a legalább 55 pontot elérő versenyzők kerültek az országos döntőbe. A listákat nem a szerzett pontok szerint, hanem az iskola nevének ábécé sorrendjében közöljük.

FONTOS: A járványhelyzetre való tekintettel az országos döntőt online rendezzük meg. Változik az időpont is: a versenyre 2022. február 25-én, pénteken kerül majd sor. 

MINORES

IskolaVersenyzőFelkészítő tanár
Berzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestBalogh LiliJuhászné Székely Judit
Berzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestBősz HellaJuhászné Székely Judit
Berzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestGerencsér AngélaJuhászné Székely Judit
Berzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestGulán ViktóriaJuhászné Székely Judit
Berzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestGyőrfi JázminJuhászné Székely Judit
Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumGazdag FerencPéli Ágota
Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumPap TamásPéli Ágota
Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, PécsJánics RichárdLászló Levente
ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium, BudapestBarkó Zora BorbálaPejtsik Júlia és Nagy Piroska
ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium, BudapestSzéll BotondPejtsik Júlia és Nagy Piroska
Jedlik Ányos Gimnázium, BudapestKiss-Ferenczy BíborkaBérczesné Sidó Andrea
Kecskeméti Piarista GimnáziumFerencz JankaSipőcz Brigitta
Németh László Gimnázium, BudapestFüredi TamaraNémethné Salamon Ágnes
Németh László Gimnázium, BudapestSóvári DorkaReitter Zsófia, Bánfay Ágota, Paulus Frigyes, Némethné Salamon Ágnes
Németh László Gimnázium, BudapestSzabó DánielNémethné Salamon Ágnes
II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, BudapestFerletyák KyraSzedenik Enikő

MAIORES

IskolaVersenyzőFelkészítő tanár
Berzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestHidy HangaJuhászné Székely Judit
Berzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestKuti Lilla SzabinaJuhászné Székely Judit
Berzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestMarkos György JózsefJuhászné Székely Judit
Berzsenyi Dániel Gimnázium, BudapestMigály MercédeszJuhászné Székely Judit
Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBoldizsár BenedekPéli Ágota
Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumBöcskei ZsófiaPéli Ágota
Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumKun LenkePéli Ágota
Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és GimnáziumTar LiliánaPéli Ágota
Ciszterci Szent István Gimnázium, SzékesfehérvárGalambos Boglárka ÁgnesBerta Annamária
ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium, BudapestScheiling ÁdámJankovics László
Kaposvári Munkácsy Mihály GimnáziumTakács PannaKovács Zsoltné
Kecskeméti Bányai Júlia GimnáziumKovács KristófDr. Ujlaky István
Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola, BudapestHorányi RózaBognár Zsuzsanna
VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium, BudapestMiczki JázminLaczkó Eszter
VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium, BudapestMorvai Viktória BerenikéLaczkó Eszter
VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium, BudapestTar LillaLaczkó Eszter
Németh László Gimnázium, BudapestKovács MártonNémethné Salamon Ágnes
Paksi Vak Bottyán GimnáziumGáncs LiliHermánné Tóthegyi Judit
Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, BudapestTallér JolánGazdag Gyöngyi
Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, BudapestSzabó LiliGazdag Gyöngyi
Szekszárdi Garay János GimnáziumBabos RékaDr. Gesztesi Enikő
Szekszárdi Garay János GimnáziumSebestyén NoémiDr. Gesztesi Enikő
2021 – 11 – 29

Az első forduló feladatai és megoldásai

A 2021/2022-es Pannon Versenyjátékok latin fordítási versenye, az Aenigmata Latina első fordulójában a versenyzőknek egy latin szöveget kellett lefordítaniuk, és megoldaniuk a hozzá kapcsolódó feladatokat.
A kategóriák szerinti feladatsorok és a javítókulcsok az alábbi linkekről tölthetők le.

2021 – 11 – 22

Indul a verseny!

Lezárult a jelentkezés a 2021/2022-es Pannon Versenyjátékok latin fordítási versenyére, az Aenigmata Latina kategóriára.

A minores kategóriában idén 36, a maiores kategóriában 40 versenyző méri majd össze a tudását.

Az első fordulóra 2021. november 26-án kerül sor, a versennyel kapcsolatos tájékoztató ITT érhető el.

Minden versenyzőnek sok sikert kívánunk!

Untitled (23)-modified

© Palladion Műhely│AdatkezelésSütikImpresszum
Grafikus illusztrációk: www.freepik.com; www.canva.com